Doç. Dr. Abdullah ŞİŞİK

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı

Son yıllarda dünya genelinde karşı karşıya kalınan toplumsal sağlık sorunlarından biri obezitedir. Yoğun yaşam temposu, hareketsizlik, yanlış beslenme gibi nedenler insanların giderek daha fazla kilo almasına bunun sonucunda ciddi sağlık sorunları yaşamasına neden olabilmektedir.

Obezite endokrin sistem hastalıkları başta olmak üzere pek çok sağlık sorununun temel sebebi olarak kabul edilir. Bu nedenle obezite tedavisi edilmesi gereken bir hastalıktır. Ancak obezite cerrahisi uygulanması yalnızca hastanın talebi üzerine söz konusu olmaz. Yapılan değerlendirmeler sonucunda hasta özelinde obezite cerrahisi prosedürleri uygulanması kararı doktor tarafından verilmelidir. Obezite tedavisi amacıyla uygulanabilecek obezite cerrahisi prosedürleri arasında ilk sırada Roux-en-Y gastrik bypass ve tüp mide ameliyatı gibi yöntemler yer alır.

Mide bypass ameliyatı olarak da bilinen Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatı mideyi küçültmenin yanı sıra mideye ince bağırsak arasında yeni bir bağlantı yapılması şeklinde gerçekleştirilen bir bariatrik cerrahi prosedürüdür. Bariatrik cerrahi prosedürleri obezitenin kalıcı tedavisinde efektif çözümler olarak ön plana çıkarlar. genellikle laparoskopik olarak uygulanan bariatrik cerrahi prosedürleri bu alanda uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Nedir?

Roux-en-Y gastrik bypass prosedürü, midenin küçük bir kısmından bir mide poşunun oluşturulmasını ve mide ile duodenumun büyük bir kısmını atlayarak doğrudan ince bağırsağa bağlanmasını içerir. Mide poşunun büyük miktarlarda yiyecek tutmak için çok küçük olmasının yanı sıra duodenumu atlayarak yağ emiliminin önemli ölçüde azalması yoluyla etki sağlar.

Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatı kilo kaybını iki şekilde teşvik eder:

Kısıtlama: Ameliyat sırasında cerrah midenin üst kısmını alt kısmından ayırır. Üst kısım (veya "kese") daha sonra ince bağırsağın "Rouxlimb" adı verilen bir koluna bağlanır. Yeni mide kesesi, hastanın yiyebileceği yiyecek miktarını kısıtlayarak, az miktarda yemek yedikten sonra kendisini tok hissetmesini sağlar.

Yetersiz emilim: Daha küçük kese oluşturulduğunda, hastanın sindirim sistemi yeniden yönlendirilerek midenin büyük kısmı ve ince bağırsağın bir kısmı atlanır. Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatı sonucu, hastalar yedikleri yiyeceklerden daha az kalori ve besin alırlar.

Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatından sonra yaşanan ortalama kilo kaybı, tüp mide ameliyatı gibi diğer prosedürlere göre daha fazladır. Tip 2 diyabet ve hipertansiyon gibi aşırı kiloyla ilgili durumlara eşlik eden hastalıklar, hasta daha fazla kilo kaybetmeden önce bile iyileşmeye başlayabilir. Diğer yandan hastanın sindirim organları yeniden düzenlendiği için ameliyat sonrası iyileşme süreci biraz daha uzun sürebilir. 

Prosedür besinlerin ve kalorilerin emilim yeteneğini azalttığı için hastaların yaşam boyu vitamin takviyesi alması gerekir. Ameliyattan sonra kusma ve ishal gibi çeşitli rahatsızlıklar yaşanması riskinin önlenmesi için düşük şekerli ve düşük nişastalı bir beslenme programı uygulanmalıdır. Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatı geri alınabilir bir prosedür değildir.

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Obezite hastalığının cerrahi tedavisinin söz konusu olduğu durumlarda uygulanabilecek pek çok farklı yöntem vardır. Roux-en-Y gastrik bypass olarak adlandırılan operasyon grubu içerisinde hasta özelinde ihtiyaca göre seçilebilecek değişik yöntemler vardır. Obezite sorunu yaşayan hastalar için bariatik cerrahi prosedürlerinin uygulanması yani obezite ameliyatının yapılması öncelikli tercih değildir. Tercih edilen hastanın doğal yollardan kilo vermesini sağlamak amacıyla hastanın düzenli diyet ve egzersiz yapması aynı zamanda doktorun öngördüğü ek tedavilerin uygulanmasıdır. 

Ancak bazı durumlarda hastanın fazla kilolarından ve bu kiloların neden olduğu sağlık sorunlarından kurtulması diğer bir deyişle hastanın sağlık durumunun iyileştirilmesi için obezite cerrahisi prosedürlerinden faydalanılması gerekir.

Obezite cerrahisi kapsamında kullanılan temel yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Laparoskopik Roux-en-Y gastrik bypass
 • Sleve gastrektomi
 • Laparoskopik ayarlanabilir gastrik band
 • Biliopankreatik diversiyon (Duodenal Switch)

Hastaya Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatı uygulanması kararı verildiğinde mide laparoskopik yöntemle biri son derece küçük olmak kaydıyla iki bölüme ayrılır. Oluşturulan küçük mide bölümü ince bağırsağın başlangıç bölümünden ortalama 50 ila 70 cm uzunlukta bir alana ağızlaştırılıp bu seviyeden sonra devam eden 100 - 150 cm’lik alana safra ve pankreas salgılarının ulaşmasını sağlayacak iki barsağın birleştirilmesiyle sistemde düzenleme yapılır.

Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatı kapsamında yeni oluşturulan 30 ila 50 cc’lik küçük mide poşu sayesinde alınan gıda hacmi azaltılmış olur. Yenilen az miktardaki gıda pankreas ve safra sıvıları ile daha geç karşılaştığından içerdiği tüm kalorilerin alınması engellenir ve kilo kontrolü sağlanır. 

Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatında tüp mide ameliyatından farklı olarak gıda alımı azaltılsa ve gıdalardaki tüm kalorinin alınması önlense de bu uygulamaların hangisinin yapılacağı olası yaygın komplikasyonlar değerlendirilerek değil doktorun hasta özelinde yapacağı analize göre belirlenir.

Roux-en-Y gastrik bypass ameliyatından sonra diyet programının ve fiziksel aktivitenin düzenlenmesi sonucu hasta ideal kilosuna ulaşır. Belirli kurallara uyduğu takdirde uzun dönem kilo kontrolünü sağlayabilir.

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Neden Yapılır?

Aşırı kiloları olan ve kiloları nedeniyle çeşitli sağlık sorunları yaşamaya başlayan hastaların yaşam kalitesi önemli ölçüde azalabilir hatta gerekli önlemler alınmadığı takdirde hayati riskle karşı karşıya kalabilirler.

Aşırı kilo sorunu yaşayan hastalar obezitenin yanı sıra yüksek kolesterol, tip 2 diyabet, hipertansiyon, gastro-özofageal reflü, kısırlık, kalp ve damar hastalıkları gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Hasta özelinde doğru obezite cerrahisi prosedürünün uygulanmasıyla hastanın bu tarz rahatsızlıklar yaşamasını önlemek mümkündür. Hastalar fazla kilolarından ve ikincil hastalıkların getirdiği sağlık sorunlarından kurtularak sağlıklı ve konforlu bir hayata ulaşabilirler.

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi RNY gastrik bypass ameliyatı da birtakım riskler doğurabilir. Bu nedenle hastalara ameliyat öncesi RNY gastrik bypass prosedürünün taşıdığı riskler ile ilgili bilgilendirme yapılması çok önemlidir. 

RNY gastrik bypass ameliyatının olası risklerinden biri kanamadır. Son derece nadir görülen bir risk olmakla birlikte kan nakli ya da düşük olasılıkla yeniden cerrahi prosedür uygulanması gerekebilir. 

RNY gastrik bypass ameliyatı sonrası bir enfeksiyon gelişmesi halinde antibiyotik tedavisi ve nadiren yeni bir cerrahi prosedür uygulanması gerekebilir. Sıvı sızıntısı yaşanır ve kaçak devam ederse deriye ya da yaraya sızması veya bölgede sürekli bir sıvı enfeksiyonu oluşabilir. Bu tür durumlarda hastanede kalış süresi cerrahiden sonra haftalarca ya da aylarca uzatılabilir.

RNY gastrik bypass ameliyatından sonra hastaların ülser riskine karşı ameliyattan sonra anti-ülser ilacı alınmalıdır. Bazı hastalarda ülser gelişmesi ve ek tedavi ihtiyacının doğması söz konusu olabilir. Laparoskopik yöntemle uygulanan prosedür sırasında kasıtsız olarak operasyon bölgesi yakınındaki organlara zarar verilebilir. Derin ven trombozu ve pulmoner emboli riskinin azaltılması için doğrudan önlemler alınmakla birlikte komplikasyon gelişmesi halinde ek tedavi ihtiyacı doğabilir.

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

RNY gastrik bypass ameliyatı morbid obezite durumunda ve kişide obeziteye bağlı olarak farklı hastalıkları olması ya da bu hastalıklara yakalanma ihtimalinin olması durumunda uygulanabilen bir bariatrik cerrahi prosedürüdür. Kişi açısından hayati risk yaratabilecek durumdaki obezite sorununun tedavisinde obezite cerrahisi prosedürlerinden faydalanılabilir.

RNY gastrik bypass ameliyatı doğru hastaya, alanında uzman ve deneyimli bir cerrah tarafından uygulandığı takdirde son derece başarılı sonuçlar alınması mümkündür. RNY gastrik bypass ameliyatı için aday olarak kabul edilen hastaların özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Vücut kitle indeksi 35 ve üzerinde olan hastalar,
 • Vücut kitle indeksi 35 ila 39.9 değerleri arasında olan ve obeziteden kaynaklanan ikincil sağlık sorunları bulunan hastalar,
 • Tüm ameliyatsız obezite tedavileri uygulanmasına karşın hiç sonuç alınamayan ya da alınan sonuç yeterli olmayan hastalar.

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

RNY gastrik bypass ameliyatı genellikle 18 ila 65 yaş arasındaki kişilere uygulanır. Ancak bu durum, söz konusu yaş aralığındaki tüm hastalara RNY gastrik bypass ameliyatı uygulanabileceği şeklinde yorumlanmamalıdır. RNY gastrik bypass ameliyatı uygulama kararı her hasta özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra verilmelidir.

Bazı hastalar 65 yaşını üzerinde olmasına karşın gerekli görülmesi halinde RNY gastrik bypass ameliyatı uygulanması doktor kararıyla mümkün olabilir.

RNY Gastrik Bypass Sonrası Nasıl Beslenmelidir?

Tüm obezite cerrahisi prosedürlerinde olduğu gibi RNY gastrik bypass ameliyatından sonra da beslenme konusunda uyulması gereken çeşitli etkenler vardır. Temelde fazla kilolardan kurtulma sürecine giden yolda atılan ilk adım olan RNY gastrik bypass ameliyatından sonra hastaların beslenme programına eksiksiz olarak uyması ameliyat sonuçlarının başarısını doğrudan etkiler.

Hastalar midenin iyileşmesi sürecinde gerilmeye neden olmayacak gıdalar tüketmelidir. Aksi takdirde iyileşme süreci olumsuz yönde etkilenebilir. Küçültülmüş olan mide tarafından rahat ve güvenilir bir şekilde sindirilebilecek küçük porsiyonlarla gıdaların tüketilmesine özen gösterilmelidir. Bu süreçte hedeflenen hastanın fazla kilolarını vermeye yardımcı olunması ve verilen kiloların geri alımının önlenmesidir. Ayrıca diğer önemli konu, ameliyattan kaynaklanabilecek olası yan etkileri ve komplikasyonları engellemek olmalıdır.

RNY gastrik bypass ameliyatından sonraki beslenme sürecinde aşamalı bir program izlenmekte olup hasta iyileştikçe bir sonraki adıma geçilir. Hastanın iyileşme hızı ve bağırsakların yeme alışkanlıklarındaki değişikliklere ne kadar hızlı adapte olduğu gibi etkenler aşamalar arasındaki geçiş hızını etkiler. 

RNY gastrik bypass ameliyatından sonraki beslenme programının ilk adımı ameliyat sonrası ilk birkaç günlük sıvı beslenme sürecidir. Bu süreçte hastalar her seferinde yarım ya da 1 çay bardağından fazla olmamak kaydıyla ve yavaş yavaş yudumlama yoluyla berrak sıvılar tüketebilirler. 

Sıvı beslenme sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaması halinde ikinci aşamaya geçilir. Bu aşamada ezilmiş veya püre haline getirilmiş, tamamen tanesiz ve yumuşak püre kıvamında olan ayrıca içinde hiç katı parça olmayan gıdalar tüketilebilir. Katı gıdaların püre noktasına getirilmesi için şekersiz meyve suyu, su, et suyu ve kaymağı alınmış yağsız süt kullanılabilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri katı ve sıvı gıdaları aynı anda tüketmemek olmalıdır. Sıvılar yemeklerden 30 dakika önce ve 30 dakika sonra tüketilmelidir. 

Üçüncü aşamada beslenme programına yumuşak taneli, küçük ve kolay çiğnenebilen yiyecekleri eklemek mümkündür. Çekirdeği ve kabuğu alınmış konserveler, yumuşak taze meyveler ve pişmiş sebzeler, ince doğranmış etler ve kıyma üçüncü aşamada tüketilebilecek gıdalar arasında sayılabilir.

Ameliyatı izleyen yaklaşık 3 ila 4. ay sonunda sağlıklı ve normal bir beslenme düzenine geçilebilir. Hastanın kilo hedefine ulaşması aynı zamanda yeterli vitamin ve mineralleri alması için beslenme programının her aşamasında besinleri yavaş bir şekilde tüketmesi ve içmesi gerekir. Yemekler küçük lokmalar halinde yenilmeli, iyice çiğnenmeli ve öğün arasında sıvı tüketilmemelidir.

Beslenme programında yüksek proteinli gıdalara ağırlık vermek, yüksek şeker ve yağ içeren gıdalardan kaçınmak önemlidir. Doktorun önerdiği mineral ve vitamin takviyeleri eksiksiz ve düzenli bir şekilde alınmalıdır. Roux en Y gastrik bypass ameliyatı hastalarda uzun süreli ve dramatik kilo kaybı sağlıyor olsa da kaybedilecek kilo miktarının her hastanın kilosuna ve yapacağı yaşam tarzı değişikliklerine bağlı olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Doç. Dr. Abdullah ŞİŞİK

Diğer Tedaviler

Gastrik Bypass Ameliyatı

Şeker Hastalığı Ameliyatı

Mide Balonu Uygulamaları

Mide Botoks Uygulaması

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Hasta Yorumlarımız

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

T..

"3 yıl kadar önce bir tüp mide ameliyatı oldum. Sonrasında 10 ay kadar sonra trafik kazası geçirdim. Acil olarak başka bir hastaneye göbek fıtığı ameliyatı oldum. Taburcu olduktan sonra bir takım sorunlar çıkmaya başladı. O da bağırsağım karın duvarına yapışmış olduğunu öğrendim. Aşırı kilo vermeye başladım. Tekrardan hastaneye yatırıldım. Herhangi bir şekilde iyileşme olmadı. Tekrar Abdullah Bey'e durumumu anlattım. Kendisi sağ olsun benimle çok ilgilendi. Takibe aldı.O kilo ile ameliyat edilemez duruma gelmiştim. Kilo almam için yardımcı oldu. Sonrada yeterince kilo alınca da Abdullah Bey beni ameliyat ederek bağırsaktan 10 cm'lik bölümü aldılar. Şimdi gayet iyi durumdayım. Abdullah Bey bu süreçte yaklaşımı, karakteri, uzmanlığı bakımından minnettar kaldığım bir doktordur. Ben kendisinden çok memnunum."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

F..

"Tüp mide ameliyatı oldum. Abdullah Bey sayesinde çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Kendisi sağolsun bana sağlığımı geri verdi. Ameliyat olmadan önce şeker hastalığı, uyku apnesi ve tansiyon gibi rahatsızlıklarım vardı ama ameliyattan sonra hiçbiri kalmadı. Kendisi yeteri kadar bilgilendirdi. Ameliyat öncesinde ve sonrasında yeteri kadar ilgilendi. Abdullah Bey'e çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim"

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

N..

"25 ay önce tüp mide ameliyatı oldum. Şu anda gayet memnunum. Hiçbir sıkıntım yok. Abdullah Bey hastalarına karşı çok ilgili ve her konuda gayet güzel bir şekilde bilgilendirme yapan bir doktor. Normalde şeker ve tansiyonum yüksek olurdu ama yapılan ameliyattan sonra gerileme oldu. Önceden uzun yol yürüyemiyordum ama şimdi rahatlıkla yürüyebiliyorum. Abdullah Bey sayesinde hayat kalitem arttı. Kendisinden çok memnunum."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

D..

"2 yıla yakın bir süre önce tüp mide ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra 65 kiloya yakın bir kilo verdim. Vücudumda herhangi bir sarkma olmadı. Şu anda yapılan tahlillerimde sağlık bakımından herhangi bir sıkıntım yok. Ameliyattan önce insülin direncim çok yüksekti, şu anda normal stabil düzeye geldi. Daha rahat nefes alıp vermeye başlıyorum. Horlama sıkıntım vardı, o kalmadı. Tahlillerimde tiroidlerimin yavaş çalıştığı çıkmıştı, ilaç kullanmadan normal seviyeye geldi. Hormonal düzeylerim normale döndü. Ortopedik anlamda kilodan dolayı eklemlerimde şişlikler oluyordu ama şu anda öyle bir problemim kalmadı. Şu anda daha fazla ve daha rahat hareket edebiliyorum."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

T..

"Abdullah Bey'e tüp mide ameliyatı oldum. Doktorumun her söylediğine harfiyen uyduğum için çok zorlu bir süreç geçirmedim. Ameliyattan önce yüksek tansiyon, mide rahatsızlığı, bel ve boyun fıtığım vardı. Yürümekte zorlanıyordum. Ameliyattan sonra hiçbir sıkıntım kalmadı. Şu anda gayet iyiyim. Kendisi ameliyat öncesi ve sonrasında yeteri kadar bilgilendirmelerde bulundu. Bu tarz ameliyatlarda doktora güvenmek ve doktorunu iyi seçmek çok önemli. Ben, Abdullah Bey'e sonsuz güveniyorum."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

E..

"2018 yılında tüp mide ameliyatım için yardımcı oldu. Daha sonra gebeliğimden kaynaklı reflü şikayetim oluştu. Gebeliğim sürecinde ve sonrasında hiçbir şekilde beni yalnız bırakmadı. Abdullah Bey çok iyi bir hekim. Ben ameliyatımı yaptım deyip, geri çekilmedi. 2 hafta öncesinde de mide bypass ameliyatımı yaptı. Gece 2.30da vücudum alerji olduğu için aradığımda yardımcı oldu. Müdahale edilmesini sağladı. Bunlar bir doktor için önemli şeyler. Abdullah Bey'e çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık. Allah kendisinden razı olsun. Ayağına taş değmesin. Allah bir kere değil bin kere razı olsun. Kendisi çok duyarlı bir doktor."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

I..

"Tüp mide ameliyatım için Abdullah Bey yardımcı oldu. Allah ondan razı olsun. Bu dünyada yaşadığım sürece ettiğim duaları ben unutursam Allah unutturmasın. Kendisi sürecimde her şey ile ilgili ve alakalıydı. Hala daha kontrollerime gittiğimde ilgilenir. İyi ki Abdullah Bey ile yollarımız kesişti. Kendisi için kalbimin söylediğini dilimle telaffuz edemiyorum. Kendisi ile karşılaştığım için o kadar mutluyum ki."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

A..

"Abdullah Bey gayet ilgili, hasta ile iletişimi çok iyi, disiplinli, alanında tecrübeli ve ekibi çok iyi olan bir doktor. Yoğun olmasına rağmen hastalarını geri çevirmeden birebir ilgileniyor. Ameliyat sürecinde çok destek oldu. Sorduğum her soruyu ayrıntılı bir şekilde cevaplandırdı. Tüp mide ve safra kesesi ameliyatı oldum. Her 2 ameliyatım da çok başarılı geçti. Hiçbir komplikasyon yaşamadım. Bu alanda eğitimlerini ve seminerlerini tamamlamış. Ameliyat sonrasındaki takibini çok güzel sağladı. Herhangi bir problem yaşamadım."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

G..

"İett'de şoför olarak çalışıyorum. Bundan 1 sene öncesinde Abdullah Bey'i tavsiye ettiler ve araştırma yaparak muayene oldum. Kendisi mide ameliyatım için yardımcı oldu. Yapılan ameliyattan çok memnun kaldım. Abdullah Bey a'dan z'ye kadar her şeyimle ilgilendi. İlgisinden, bilgisinden, bilgilendirmesinden çok memnunum. Allah, kendisinden razı olsun. Şu anda herhangi bir sıkıntım yok. Dediklerini uyguluyorum ve kilo veriyorum. Şükürler olsun. Ben de herkese Abdullah Bey'i tavsiye ediyorum."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Erol Donuk

"Ameliyatı olalı 3 yıl oldu ve hiçbir sağlık sorunum olmadan ve vermek istediğim kilomun hemen hemen hepsini vermiş şekilde yaşantıma devam ediyorum. Abdullah hocam ciddi anlamda alanının en iyilerinden. Kesinlikle güven açısından hiç bir problem yaşanacak bir doktor değil kendisi. Eline emeğine sağlık hocam. Başarılarının devamını dilerim."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Kübra Göksügüzel

"Aşırı kilom ve ameliyat korkularım yüzünden hayatım sıkıcı olmaya başlamıştı ta ki hocamızın ismini duyAnaa kadar. İlk görüşmede kararımı verdim ameliyat olmaya. Ekip arkadaşları ve hocamızın aile gibi yaklaşımı pozitif enerjisi ve sonuç 1 yılda  -50 kilo. İyi ki tanıdık sizi hocam iyi ki ❤️ Ameliyat sonrası desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim başarılarınizin devamını dilerim."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

İrem

"Abdullah hocam ile bir ameliyat ve ameliyattan sonra oluşan bir komplikasyon tedavi sürecimiz oldu ameliyatta başarılı olduğu kadar sonrasında oluşabilecek sizi korkutan her şey hakkında oldukça tecrübeli ve başarılı. Sayesinde ve sonrasında verdiği tüm bilgiler ile 72 kilo verdim. Bir obezite cerrahisine ihtiyaç duyuyorsanız ve araştırıyorsanız hiç fazla yorulmayın çünkü doğru adres burası."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Seher Akdemir

"Bir yıl önce Abdullah hocayla mükemmel bir tüp mide ameliyati oldum 45 kilo vererek hayatım yeniden şekil aldı özellikle Abdullah hocanın anlayışı sorduğum her soruya tüm seffaligiyla cevap vermesi benim için önemliydi amelyat sonrasında her tedirginliğime Abdullah hoca ve asistanın ki ben gerçekten bana göre zor bir hastaydım benimle o kadar kibar ve anlayışlı yaklaşımlar korkularımi sildi iyiki bu değişim yolculuğuna Abdullah hoca ve ekibiyle çıkmışım."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Nurgül Eker

"Allah razı olsun hep duacinizim 🤲 Iyiki elleriniz bana da değdi çok kıymetli hocam sayenizde kaliteli nefes alıyorum ilaçlarımı bıraktım Size nasıl minnettarım Allahım size sağlık versin Allahim Ellerinize zeval vermesin 🤗🌼 15 ayda idaelimin altında bir kilodayım 127 kilo ile ameliyat oldum suan 65 kiloyum."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Burak Becerikli

"165 kg ile ameliyata girdim 14 ay geçti şu anda 95 kg hocamın dediği her şeyi birebir yaptım sarkmamda olmadı herhangi bir problem de yaşamadım istifra bile etmedim ameliyat sonrasında hala ilk günkü gibi ilgileniyor iyiki Abdullah hocamı seçmişim . 2. Hayatımı yaratırken ki desteklerini anlatmakla bitiremem 1 dakika bile düşünmeden ameliyat olabilirsiniz."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Nuray Karacay

"Bu ameliyati olmayi cok istiyordum fakat nerede kime olucam bilmiyordum… Dünyalar iyisi biri çıktı karşıma ve beni Dr. Abdullah Şişik ile tanıştırdı bende hocamin anlatimlarina güvenerek hic dusunmeden ameliyati oldum. İyiki Abdullah hocamada olmusum cok memnunum iyiki varsınız hocam."

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Cemre Vuranel

"Mide küçültme ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren ve sonrasında gösterdiği ilgiden dolayı Abdullah Şişik ve ekibine çok teşekkür ederim. Sayesinde sağlığıma kavuştum ,yaşam kalitem arttı. Kendisine başarılar diliyorum... :)"

" class="testimonial-item no-image swiper-slide">

Simge Ruşan

"1 yıl önce kendisine tüp mide ameliyatı oldum. Gerçekten hiçbir sorun yaşamadım ve olduğum işlemden ve doktorumdan çok memnun kaldım ilgi alaka ve işlem başarısı konusunda. Çok teşekkür ederim"

RNY Gastrik Bypass Ameliyatı Hasta Resimlerimiz

  Ekibimiz ile Hızlı İletişime Geçin !
  Hemen Randevu Alın!

  7/24 Destek

  +90530 827 84 88

  Ekibimiz ile Hızlı İletişime Geçin !
  Hemen Randevu Alın!

  7/24 Destek

  +90530 827 84 88